Jarosław Machnik - 17 poziomów zrozumienia Lean

Zapraszam na inspirujące wystąpienie, które zabierze Was w podróż przez 17 poziomów (świadomości człowieka) w kontekście zrozumienia Lean, bazując na moich osobistych doświadczeniach, teorii oraz praktyce. W trakcie prezentacji poruszę kluczowe zagadnienia, takie jak: Lean zaczyna się od zrozumienia samego siebie: Dlaczego samoświadomość jest kluczowa w praktykach Lean. Kluczowe nawyki lidera i zespołu: Nawyki, które pozwalają liderom i zespołom osiągać sukces. Moje wskazówki: Konkretne rady i techniki, które mogą pomóc w codziennym zarządzaniu i dążeniu do doskonałości. To wystąpienie łączy w sobie psychologię zarządzania oraz praktyki Lean, oferując unikalne spojrzenie na to, jak stać się efektywnym liderem zmian. Dołącz, aby zrozumieć, jak głębokie i wszechstronne może być zrozumienie Lean i jak może to wpłynąć na Twoją organizację.

Jarosław Machnik

Jarosław Machnik – Trener Biznesu, Konsultant Lean Management, Dyrektor Operacyjny Jarosław Machnik rozpoczął swoją przygodę z Lean Manufacturing 20 lat temu, kończąc Politechnikę Gdańską. Już wtedy zdecydował, że poświęci się idei ciągłego doskonalenia, co zaowocowało napisaniem i obroną pierwszego projektu Lean-owego oraz zdobyciem tytułu magistra. Od tamtej pory, Jarek zdobywał doświadczenie na różnych stanowiskach – od Specjalisty po Kierownika – w firmach zarówno z polskim, jak i zagranicznym kapitałem. Od ostatnich 10 lat pełni funkcję doradcy operacyjnego, prowadząc projekty związane z projektowaniem nowych fabryk oraz budowaniem systemowego podejścia operacyjnego dla różnych organizacji. Jego bogate doświadczenie obejmuje wykłady na studiach podyplomowych oraz MBA, a także opracowanie kilku gier symulacyjnych pomagających zespołom w przyswajaniu zagadnień związanych z operacyjnym zarządzaniem oraz Lean.

Prywatnie, Jarek jest pasjonatem gór, biega oraz inspiruje do zdrowego, aktywnego trybu życia. Jak sam mówi, kluczem do sukcesu jest zrozumienie głosu klienta, celów strategicznych, procesów oraz inspirowanie zespołu do zmian. Każdy musi zrozumieć, dlaczego coś jest robione. Gdy znajdzie uzasadnienie dla swoich działań, nic go nie zatrzyma. Jarek uwielbia łączyć praktyczne podejście z motywowaniem ludzi do zmian.